Fransa’da milyonlarca aileye yardım çeki gönderilecek!

Reklam

Fransa’da 2018 yılında başlatılan gelir durumu yetersiz ailelerin enerji faturalarına yardım amaçlı gönderilen yardım çekleri bu yıl da gönderilecek. Bu yıl yardıma zam da yapıldığı duyuruldu.

Fransa’da 2018 yılında ilk kez başlatılan geliri yetersiz ailelerin elektrik ve gaz faturalarına yardım amaçlı gönderilen çek, bu yıl da mart ayından itibaren gönderilmeye başlanacak. Çeklerin bölgelere göre Nisan ayının sonuna kadar gönderileceği açıklandı.

Yardımı almak için ne yapmak gerekir?

Yardım çekini almak için hiçbir girişimde bulunmanıza gerek yok. Otomatik olarak bölgeler için belirlenen tarihler içerisinde çekler ailelere gönderilecek. Yardımdan faydalanmak için bekar bir kişinin gelirinin yıllık 10 bin 700 Euro’ya geçmemesi gerekiyor. Çocuksuz bir çift için belirlenen tavan ücret ise yıllık 16 bin Euro.

Yardım çeki mart ayının sonu ile nisan sonu arasında gönderilecek.

Yardım miktarı ne kadar?

Yardım çeklerinin ücretine de bu yıl zam yapıldığı kaydedildi. Hükümet çek miktarına 50 Euro zam yaptı. Yarım miktarı ise yine ailenin gelir durumuna göre belirlenmeye devam edecek. Yardım gelir durumuna göre 48 Euro ile 277 Euro arasında değişebilecek.

Yardım çekini nerede kullanabilirsiniz?

Yaklaşık 5.8 milyon ailenin faydalanacağı yardımların miktarı ailenin gelir durumuna göre değişiklik gösterebilecek. Ancak gönderilen yardım çeklerini hangi faturanız için kullanmak istediğinizi siz tercih edebiliyorsunuz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz