Fransa’da Müslümanlar arasında ölüm oranı 4 kat fazla, mezarlıklarda yer kalmadı!

Reklam

Fransa’da Ulusal Demografik Araştırmalar Enstitüsü’nün(INED) raporuna göre koronavirüs salgınının ülkedeki Müslümanları daha çok etkilediği ortaya çıktı. Kuzey Afrika ve Batı Sahra Afrika’dan ve Asya ülkelerinden gelenler arasında ölüm oranının Fransızlara göre daha fazla olduğu belirtildi.

INED’in raporuna göre Avrupa’da en çok Müslümanın yaşadığı Fransa’da göçmen kökenliler arasında ölüm oranının göçmen kökenli olmayanlara göre çok daha fazla olduğu bildirildi.

Magrib kökenlilerdeki ölüm oranının 2.6, Batı Sahra Afrika’dan gelenler arasında ise ölüm oranının Fransızlara göre 4,5 kat daha fazla olduğu belirtildi. Asya kökenlilerde de yine Fransızlara göre ölüm oranının 3.6 daha fazla olduğu belirtildi. INED araştırmacısı Michel Guillot da Müslümanların pandemiden daha fazla etkilendiğine dikkat çekti.

-Reklam-

Özellikle göçmen kökenlilerin çalıştıkları hizmet sektöründe evden çalışmaların zor olduğu da kaydedilirken, bu nedenle göçmen kökenliler arasında vaka sayısının daha çok arttığı aktarıldı.

Müslüman mezarlıklarında yer kalmadı

Yaşanan ölümler nedeniye başta başkent Paris olmak üzere birçok şehirde Müslüman mezarlıklarında yer kalmadığı bildirildi.

Cenaze Hizmetleri yapan Tahara’nın kurucusu Samad Akrach ise özellikle salgının başlangıcının korkunç olduğunu ifade etti.

Telefonlarımız hiç susmadı

Telefonlarının hiç durmadığını söyledi. Sadece Val-de-Marne’da Müslüman mezarlıklarında 2020’de defnedilen Müslümanların sayısının bir önceki yıla göre yüzde 125 arttığı bildirildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz