Türk polisi Sırbistan’da görev yapmaya bugün başladı

Reklam

Avrupalı Türkleri Sıla Yol’nda bu yıl da Surbistan’da Türk polisi karşılayacak. Türk Polisi ve Yurt Dışı Türkler Başkanlığı Personeli bugün itibariyle ana vatan Türkiye’ye giden vatandaşlara yardımcı olmak için Sırbistan Sınır Kapılarında göreve başladı.

Konu ile ilgili twitterdan paylaşımda bulunan Yurt Dışı Türkler Başkanı Abdullah Eren,

Türk polisi Sırbistan’da görev yapmaya bugün başladı.

“Avrupalı Türkler #MemleketYolu ‘nda Bu Yıl da Yalnız Değil! Göğsünde ay yıldız ile Türk Polisi ve #YTB Personeli bugün itibariyle ana vatan Türkiye’ye gelen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Sırbistan Sınır Kapılarında göreve başladı.” dedi.

-Reklam-

Sıla Yolu projesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sırbistan İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovic arasında 20 Şubat 2019’da Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı kapsamında yapılan görüşmede, Türk vatandaşlarının Sırbistan’da yoğun olarak kullandığı hudut kapılarında Türk polisinin görevlendirilmesi kararının alınmasının ardından “Sıla Yolu Projesi” başlatılmıştı.

Türk polisi Sırbistan’da görev yapmaya bugün başladı.

Bu karar doğrultusunda 15 Haziran-15 Eylül 2019 döneminde de Sırbistan’ın Bulgaristan, Macaristan ve Hırvatistan kara hudut kapılarında biri emniyet müdürü 10 polis görevlendirilmişti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz