Fransa’da oturum kartı kaosu sürüyor! Randevular tıkandı

0
3798
Reklam

Fransa’da birçok valiliğin oturum kartı randevuları için online sisteme geçmesi, başvuruları rahatlatmak yerine kaosa dönüştürdü. Oturum kartı süresi biten birçok kişi randevu alamamaktan şikayetçi. 

Fransa’da her yıl binlerce insanın valilikleri aşındırdığı oturum kartı başvuru ve yenileme işlemleri bir çok bölgede kaosa dönüştü. Vatandaşlar online sisteme geçmeyen valiliklerde sıra almak için geceden kuyruğa girmek zorunda kalırken, internette başvuru alan valiliklerde ise randevu almak neredeyse imkansız. Fransa’da geçen sene temmuz ayında başlayan kaosun nedenleri ile ilgili valiliklerden ise çelişkili açıklamalar geliyor.

“Randevu almak giderek zorlaşıyor”

Yaşanan karmaşa ile ilgili açıklama yapan Göçmenler İçin Aktif Dayanışma ve Siyasi Destek Derneği(CIMADE), “Yabancıların valiliklerden randevu alması giderek zorlaşıyor.” ifadelerini kullandı. Fransa avukatlar sendikası da kamu hizmetlerinin ihlal edildiğini vurgulayarak yaşanan oturum kartı çilesini kınadıklarını duyurdu

-Reklam-

Vatanadaşlar pazar gecesini bilgisayar başında geçiriyor

Online işlemlerin gerçekleştiği valiliklerde oturum kartı başvurusu yapmak ya da yeniletmek de bilgisayar önünde saatlere mal oluyor. Pazar gecesi bilgisayar başına geçen birçok vatandaş randevu sırası alamadan bilgisayar başından kalkıyor.

Randevu alamadığı için oturum kartının süresi geçti

Fransa Avukatlar Sendikası’nda görevli avukat Celine Coupard da bazı vatandaşları randevu alamadığı için oturum kartının süresinin geçtiğini söyledi. Bu durumda çalışma izni ve sosyal yardımların da kesilebildiğini kaydeden Coupard, böyle bir durumun Beziers’de yaşandığını söyledi. Kendilerinin girişimleriyle bu kişinin randevu alabildiğine dikkat çektiler.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz