Fransa’da oturum kartı kaosu! Valilik önlerindeki kuyrukların yerini sanal kuyruklar aldı

Reklam

Fransa’da Senato’da yayınlanan rapor, valilik ve kaymakamlıklardaki oturum kartı kaosunu gözler önüne serdi.

Senato’nun hukuk komisyonu tarafından yayınlanan rapor, yabancılar dairelerindeki işleyişine dair çok ciddi bir gözlemi ortaya koydu.

Online sıkıntıları daha da artırdı

2020 yılından beri sadece internet üzerinden alınan randevularla insanlar oturum kartı başvurusunda bulunabilirken, raporda bu adımın sıkıntıları daha da artırdığına çikkat çekildi.

Yetersiz imkanların olduğunu ve servislerin tıkandığına dikkat .ekilirken, mahkemelerin de bu tarz davalara bakmaktan yorulduğu aktarıldı.

Personel yetersiz

Raporda, valilikler, maruz kaldıkları oturma izni başvurularını işleme koyabilecek durumda olmadıklarına dikkat çekildi. İçişleri Bakanlığı’nın verilerin göre 2021’de 270.000’den fazla ilk kez oturum kartı başvurusu yapıldığı hatırlatıldı. Rapora göre, valiliklerin oturum kartı bölümüne bakan yaklaşık 4.000 temsilcisinin yarısını sözleşmeli işçiler ve geçici işçiler oluşturduğu hatırlatıldı.

Fiziki kuyrukların yerini internetteki sanal kuyruklar aldı

Raporda, 2020 yılından beri oturum kartı için randevu almanın neredeyse imkansız hale geldiği aktarılırken, valiliklerin önündeki fiziki kuyrukların yerini internetteki sanal kuyrukların aldığı hatırlatıldı.

Durum kötüye gitti

Raporda, “Yabancıları kabul etme ve oturma izni verme koşulları son yıllarda kötüleştiğine vurgu yapıldı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz