Fransa’da oturum kartları ile ilgili önemli gelişme! Gelecek yıl başlıyor

Reklam

Avrupa’nın en pahalı oturum kartına sahip Fransa’da milletvekilleri, oturum kartlarından alınan ücretin düşürülmesi konusunda anlaştı.

Mecliste 2020 bütçe görüşmelerinin görüşüldüğü Finans Komisyonu’nda iktidar partisi Cumhuriyetçi Yürüyüş Hareketi ve MoDem milletvekillerinin 250 Euro’luk ücretin 200 Euro’ya çekilmesi ile ilgili verdikleri değişiklik önergesi kabul edildi. Değişikliğin 2020’de faliyete geçeceği açıklandı.

Her yabancı bu ücreti ödemek zorunda

LREM Milletvekili Stella Dupont, ülkede yasal yollarla kalan her yabancının ödemek zorunda olduğu oturum kartı vergisinin oldukça yüksek olduğuna dikkat çekti. Bunun Fransa’ya entegrasyonu da zorlaştıran bir husus olduğunu aktardı.

Öte yandan oturum kartı yenilmek isterken bazı durumlarda istenen 250 Euro’nun 100 Euro’ya düşürülmesi ile ilgili değişikliğin ise bu ay içerisinde mecliste görüşüleceği bildirildi.

Ücret 269 ila 609 Euro arasında değişiyor

İktidar milletvekili Stella Dupont tarafından daha önce hazırlanan raporda Fransa’da oturum kartı için alınan vergilerin 269 ila 609 Euro arasında değiştiği aktarılmıştı.

609 Euro’nun kaçak durumda olupta ilk oturum hakkı elde edenlerin ödediği ücret olduğu belirtilirken, normal olarak ödenen ilk oturum kartı ücretinin ise 250 Euro ve 19 Euro da pul parası olduğu bildirildi. 2017’de devletin oturum kartı vergisi olarak toplam 200 milyon Euro tahsis ettiği kaydedilmişti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz