Fransa’da seçim vaatleri: “Asgari ücret 1600 Euro olacak”

Reklam

Fransa’da erken seçim kararı alınmasının ardından ittifak arayışları devam ediyor. Fransız sol partileri erken seçim için “Halk Cephesi”ni kurarak vaatlerini duyurdu.

Fransız sol partileri erken seçim için “Halk Cephesi”ni kurdu. Sol ve çevreci partilerin ittifakı Halk Cephesi, erken genel seçimde galibiyet almaları durumunda Filistin devletini “derhal” tanıma taahhüdünde bulundu.

Asgari ücret 1600 Euro olacak

Fransa’da sol partilerin kurduğu Halk Cephesi programını açıkladı. Halk cephesini ekonomik işlerinden sorumlu yardımcısı Aurélie Trouvé, “Parlamento seçimlerin kazanmamız durumda, Birleşik Sol’un ilk ekonomik programı kapsamında asgari ücret net 1600 Euroya çıkacak. Halkın alım gücü yükselecek, ayrıca fiyatları da enflasyona endeksleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder

Emeklilik reformu iptal edilecek

Trouvé, Emmanuel Macron döneminde kabul edilen son sosyal yasaları yürürlükten kaldırmak istiyor. Program kapsamında, emeklilik reformunun kaldırılması ve yasal yaşın 60’a döndürülmesinin yanı sıra işsizlik reformunun da iptal edileceğini söyledi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz