Fransa’da seçim yarışı kızıştı: Zemmour, Le Pen’i geride bıraktı!

Reklam

Fransa’da 2022 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday olması beklenen isimlerden gazeteci ve televizyon yorumcusu Eric Zemmour, aşırı sağcı Marine Le Pen’i anketlerde geride bıraktı.

Fransa’da 2022 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimi için geri sayım sürerken, Emmanuel Macron’un rakibi olması beklenen adaylar arasındaki rekabet kızışıyor.

Henüz resmi olarak adaylığını açıklamasa da uzun süredir anketlerde adı geçen gazeteci ve televizyon yorumcusu Eric Zemmour, aşırı sağcı Marine Le Pen’i geride bırakmış görünüyor. Le Pen’in partisi Ulusal Cephe’nin yerel seçimlerde yaşadığı hüsranın ardından, 2022 için de desteği yitirmeye başladığı öne sürülüyor.

Onclick Popunder

Eric Zemmour, Marine Le Pen’i geride bıraktı

The Times’ın aktardığı son anketlere göre 63 yaşındaki Zemmour’un ilk turdaki oy oranı yüzde 17-18, Le Pen’in oy oranı ise yüzde 15-16 bandında gösteriliyor. 2022 seçimlerinin bir önceki seçimde olduğu gibi Macron ve Le Pen arasında geçmesi beklenirken, son anketler Ulusal Cephe liderine uyarı niteliğinde.

Yeni yılda Zemmour’a olan medya desteğinin düşeceği düşünülüyor

Mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 2022 seçimlerinde ilk turda yüzde 24-27 bandında oy alması öngörülüyor. Bu da tahminlere göre, ilk turdan iki hafta sonra yapılan ikinci tur seçimlerinde Macron’un Zemmour’u yüzde 55’e 45’e oyla mağlup etmesi anlamına geliyor.

Zemmour anketlerde önde gösterilse de, Macron ve ekibi başta olmak üzere pek çok kesim yeni yıldan itibaren başlayacak seçim kampanyalarıyla beraber Zemmour’a olan medya odaklı desteğin düşeceğini düşünüyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz