Fransa’da sigaraya yine zam geldi

Reklam

Fransa’da hükümetin 2017 yılında aldığı karar kapsamında sigara fiyatlarındaki artış devam ediyor. Zam dalgasının yenisi ve sonuncusu 1 Aralık  itibariyle yaşandı. 

Fransa’da sigara fiyatlarına zam sürüyor. Son olarak Kasım ayından yapılan zamdan sonra 1 Aralık’ta da bazı sigaraların paket fiyatlarına küçük çaplı zam geldi. Açıklanan yeni zamlardan birçok markanın etkilendiği görüldü.

Yapılan açıklamada belirlenen yeni fiyatlar dan bazıları ise şu şekilde. Birçok Camelin paketi 10.20’dan 10.30 Euro’ya çıktı. Austin de 9.50’den 9.60 Euro’ya yükseldi.

1 Kasım’da büyük zam gelmişti

Fransa’da 1 Kasım’da da sigaraya büyük zam gelmişti. Yeni zamlar ile Fransa’daki sigara satışlarının yüzde 40’ını karşılayan Philip Morris şirketine ait Winston’un paketi 10 Euro’ya çıkmıştı. Aynı gruba ait kırmızı Marlboro’nun fiyatına da 40 cent zam gelmişti. Yeni zam ile Marlboro’nun yeni fiyatı da 10,40 Euro olmuştu.

Böylece son 3 yıl içerisinde sigara paketlerine ortalama 3 Euro zam yapılmış oldu.

2017’de zam kararı alınmıştı

Fransa’da hükümet 2017’de aldığı karar çerçevesinde sigara bağımlılığını azaltmak için bir dizi önlemleri devreye sokmuştu. Bu önlemler çerçevesinde 2018’in Kasım ve 2019’un Mart aylarında da sigaraya zam yapılmıştı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz