Fransa’da SUV aracınız varsa dikkat! İklim aktivistleri araçların lastiklerini patlatıyor

Reklam

Fransa’nın Nancy şehrinde kendilerini iklim aktivisti olarak tanıtan grup üyeleri 80 SUV aracın lastiğini patlattı.

Nancy’de bir grup aktivist 80 SUV aracın lastiklerini patlattı. Polis ekipleri, aktivistlerin yine lastik patlatması konusunda şehir sakinlerini uyardı.

Dégonfleurs 54 kolektifinin üyeleri yaptıkları basın açıklamasında, “Yaklaşık 80 SUV’un lastiklerini kasıtlı olarak patlattık. Ayrıca araçların üzerine “Dikkat! SUV’unuz öldürür” başlıklı broşürler de bıraktık. Eylemlerimizin henüz bir SUV sahibi olmayanları satın almadan önce iki kez düşünmeye ya da araç alırken yanlarında bir pompa almalarını tavsiye ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Onclick Popunder

“Sorun SUV araçlarda”

Hareketin üyeleri, mevcut sistemde insanların otomobil kullanmaktan başka seçenekleri olmadığının farkında olduklarını ancak sorunun, kullanılan SUV araçlarında olduğunu söyledi.

SUV’ların iklim, sağlık ve insanlar için bir çıkmaz sokak olduğunu söyleyen Collectif des Dégonfleurs 54 kolektifi, “Yavaşlamamız, arabadan uzaklaşmamız ve diğer alternatiflere yönelmemiz gerekiyor. Daha yüksek emisyonlu arabalar satın almayı tercih eden insanlar bu gerçekleri bilerek yapıyor ve iklim krizine ortak oluyorlar” ifadelerini kullandı.

Aktivistler lastiklerini patlattıkları araçların ön camlarına “SUV öldürür” broşürleri bırakıldı.

Eylemler başka şehirlerde de devam edecek

Devletin kurumlarının harekete geçmekte başarısız olduğuna inanan aktivistler, kendilerini savunmaktan başka çareleri olmadığını söyleyerek eylemlerine başka şehirlerde de devam edeceklerini duyurdu.

 

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz