Fransa’da tecavüzle suçlanan Engelli Bireyler Bakanı: İstifa etmeyi düşünmüyorum

Reklam

Fransa’da görevine yeni atanan Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı Damien Abad, hakkındaki iki kadına tecavüz ettiği iddialarını reddetti ve istifa etmeyeceğini söyledi.

Göreve yeni başlayan, Fransa’nın yeni Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı Damien Abad iki kadına tecavüz ettiği iddialarını şiddetle reddetti ve hükümetten istifa etmek gibi bir niyetinin olmadığını açıkladı. Abad gazetecilere verdiği demeçte, “Masum birisi istifa etmeli mi? Sanmıyorum” dedi.

İki kadına tecavüz ettiği iddialarını şiddetle reddetti

Mediapart sitesine açıklama yapan kadınlar, 2010 ve 2011 yıllarında Bakan Abad’ın kendilerini onunla cinsel ilişkiye girmeye zorladığını iddia etmişti. Abad, iddiaları reddetmişti. Abad ve Mediapart, kadınlardan birinin 2017 yılında Abad hakkında polise şikâyette bulunduğunu ve şikâyetin herhangi bir işlem yapılmadan kapatıldığını açıkladı.

“Fiziksel olarak imkansız”

Abad, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yeniden seçilmesinin ardından cuma günü açıklanan yeni kabineye Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı olarak katılmıştı. Abad’a yönelik suçlamalar hakkında yorum yapması istenen Başbakan Elisabeth Borne, hükümete katıldığında bunlardan haberdar olmadığını söyledi.

Abad, dört uzvunu da etkileyen artrogripoz adı verilen bir rahatsızlığı olduğunu, suçlandığı eylemleri gerçekleştirmesini fiziksel olarak imkansız hale getirdiğini söyledi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz