Fransa’da temyiz de onayladı: Türk vatandaşına 30 yıl ceza kesinleşti

Reklam

Fransa’da Montpellier Temyiz Mahkemesi’nde görülen davada, 2,5 yaşındaki üvey oğlunun ölümüne neden olduğu iddia edilen Türk vatandaşına verilen 30 yıl hapis cezası onandı.

Fransa’da ülke gündeminede de geniş yer tutan 2,5 yaşındaki Nolhan’ın ölümü il ilgili hukuki süreç tamamlandı. Montpellier Temyiz Mahkemesi’nde cuma günü görülen davada, üvey çocuğu Nolhan’ın ölümüne neden olduğu iddia edilen Türk vatandaşı E.P.’ye verilen 30 yıl hapis cezası onandı. Anneye de kötü muameleyi haber vermediği ve engel olmadığı gerekçesiyle 5 yıl hapis cezası verildi.

Kafatasında kırıklar oluşan küçük çocuk kurtarılamadı

Fransız medyası, 2012 yılında yaşandığı belirtilen olayda, bir inşaat şirketinin sahibi olduğunu duyurdukları E.P’nin Perpignan Hastanesi acil servisine bilincini yitirmiş küçük Nolhan’ı getirdiklerini yazdı. Montpellier Hastanesi’ne servis edilen küçük çocuk, burada 3 gün sonra kafatasına oluşan kırıklar nedeniyle hayatını kaybetti.

Doktorlar küçük çocuğun vücudunda çok sayıda morluk, ve boğulmaz izleri tespit ettikten sonraki polise haber verdiği ve E.P’nin gözaltına alındığını yazdı.

Savcı 25 yıl istedi hakim 30 yıl verdi

Mahkeme sürecinde savcı 25 yal hapis cezası talep etmiş, hakim cezanın en üst sınır 30 yıldan vermişti. Davalı taraf, mahkemenin kararını temyize taşımıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz