Fransa’da trafik cezaları ve puan kaybına itirazlarda yeni dönem!

Reklam

Fransa’da trafik suçlarıyla ilgili kararlara itiraz etmeyi kolaylaştırmak için, Bakanlıklar Arası Yol Güvenliği Delegasyonu, yeni bir web sitesi açıldığını duyurdu.

Fransa’da sürücülerin şikayetlerini daha hızlı çözüme kavuşturmak, haksız yere yazılan cezalar ve ehliyetle ilgili soruları yanıtlamak için Bakanlıklar Arası Yol Güvenliği Delegasyonu tarafından için yeni bir web sitesi kuruldu.

Sürücülerin trafik suçlarıyla ilgili kararlara itiraz etmeyi kolaylaştırmak için açılan site: recours.permisdeconduire.gouv.fr  Hesap oluşturmaya gerek kalmadan kolayca erişilebilen bu platformda, haksız yere puan kaybına karşı itiraz etme, yazılan cezaya itiraz etme gibi birçok soruya cevap bulunabilecek.

Şikayetler online olarak iletilebilecek

Siteye giriş yapan kullanıcılar tarafından yapılan seçime bağlı olarak, site sizi yetkili departmana yönlendirecek veya doğrudan online olarak şikayetlerinize cevap alabileceksiniz. Sürücülerin güvenliği için Sürücü belgesi fotokopileri veya ihlal bildirimi gibi destekleyici belgeler sürücülerden istenebilir.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz