Fransa’da Türk aile, Fransa’nın ünlü hazır giyim markasını satın aldı

Reklam

Fransa’da Türk vatandaşı Selçuk Yılmaz ve kardeşi tarafından kurulan SY Corporate şirketi, ünlü Fransız hazır giyim markası Naf Naf’ı satın aldı. 

Fransa’ya 1984 yılında göç eden Yılmaz ailesi tarafından kurulan SY Corporate şirketinin hızla büyümesi sürüyor. Şirket Fransa’nın ünlü hazır giyim markası Naf Naf’ı satın aldı. Bobigny Ticaret Mahkemesi’nin teklifleri incelediği, şirketin gurbetçilerin kurduğu SY Corporate devrine onayladığı belirtildi.

Yılmaz ailesinin az işçi çıkarmayı ve daha az mağaza kapatmayı vaat etmesi nedeniyle diğer teklif verenler arasında öne çıktığı belirtildi. Naf Naf’ın yeni sahibi Selçuk Yılmaz, bin 170 çalışandan en az 944’ünün işinin devam edeceğini, 160 mağazadan da 125’inin açık kalacağını açıklamıştı.

Euronews’in haberine göre iki yıl önce Çinli bir konsorsiyum tarafından alınan Naf Naf markasının, Yılmaz kardeşlere yaklaşık 4 milyon euro borcu bulunuyor. Kardeşler de borcunu almak yerine, mağazaları işletmek için satın alma teklifinde bulundu.

Fransalı Türk ailenin kurduğu şirket hızla büyümeye devam ederken şirketin Fransa ve Türkiye’nin yanı sıra Tunus’da da binden fazla çalışanı bulunuyor.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz