Fransa’da Türk annenin isyanı! Vincin tepesine çıktı

Reklam

Fransa’da otizmli çocuğunun okulda ayrımcılığa uğradığını kaydeden Türk anne Neslihan Beaufort, yaşadığı Reims şehrinde bir inşaattaki vinçin tepesine çıktı. Yaklaşık 18 saat vinçin tepesinden inmeyen Türk anne, valilin çocuğunun mağduriyetinin giderileceği yönündeki sözünden sonra aşağı inerek eylemini sonlandırdı.

Fransa’nın Reims şehrinde meydana gelen olayda, şehirde yeminli Türkçe-Fransızca tercüman olarak çalışan Türk vatandaşı Neslihan Beaufort, okulda otizmli çocuğunun uğradığı ayrımcılığın giderilmesi için vincin tepesine çıkarak eylem yaptı.

Fransa’da Türk annenin isyanı! Vincin tepesine çıktı.

Remi isminde 8 yaşında bir çocuğu olan Türk anne Neslihan Beaufort, sabah 5 sularında şehirdeki belediyeye ait havuz inşaatının şantiyesinde bulunan vincin tepesine çıktı.

-Reklam-

Je suis sur une grue pour mon enfant autiste et comme il n'y a pas eu encore un accord avec nous et l'éducation nationale je vais passer la nuit ici. Je vais continuer à me battre pour tout les enfants handicapés. Merci pour votre soutiens. Neslihan

Gepostet von Neslihan Beaufort am Montag, 14. September 2020

Okulda oğlunun ayrımcılığa uğradığını ve çocuğuna bir yardımcı verilmesini talep eden anne vincin tepesine çıkarak sesini duyurmak istedi. Sosyal medya hesabından yaptığı yayında, çocuğunun haklarını savunmak için vince çıktığını duyuran anne, çocuğuna okulda destek verilmesi çağrısında bulundu. Anennin büyük ses getiren eylemi valiliğin devreye girmesi ile yaklaşık 18 saat sonra sonlandırıldı.

Je suis maman d'un enfant autiste. Je suis sur une grue pour défendre ses droits.Ben otizmli bir çocuk annesiyim. Oğlumun haklarını aramak için vinçe çıktım.

Gepostet von Neslihan Beaufort am Sonntag, 13. September 2020

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Küçük Remi’nin ailesi ve yetkililerle bugün bir toplantı yapılacağı ve sorunun çözümünün aranacağı duyuruldu.

Fransa’da otizmli çocuğunun okulda ayrımcılığa uğradığını kaydeden Türk anne Neslihan Beaufort, yaşadığı Reims şehrinde bir inşaattaki vinçin tepesine çıktı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz