Fransa’da Türk inşaat patronuna 1 yıl hapis

Reklam

Fransa’da bir inşaat patronu, vergi kaçırma, kaçak işçi çalıştırma ve usulsüz bir şekilde paranın Türkiye’ye gönderilmesi nedeni ile 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Fransa’nın başkenti Paris bölgesinde meydana geldiği belirtilen olayda, Türk kökenli bir inşaat patronu eşi ve bir kişi daha zimmetine para geçirmek suçlaması ile hakim karşısına çıktı. Yapılan soruşturmada paton, vergi kaçakcılığı, Türkiye’ye para kaçırma, kaçak işçi çalıştırma ve işçilerin çalışma saatlerine oynama yapmak suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.

Yapılan incelemede şirketin patronunun kağıt üzerinde eşi gözüktüğü ancak savcılar, kağıt üzerindeki durumun gerçeği yansıtmadığını iddia ettiler. Şirketin asıl patronunun koca olduğunu ileri sürdüler.

Mahkemede 30’lu yaşlardaki koca suçlamaları reddetsede savunma hakimleri ikna etmedi. Şirketin asıl patronu olduğu iddia edilen koca 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yapılan temyiz başvurusunda da verilen ceza onandı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz