Fransa’da Türk kökenli boksöre tecavüzden 17 yıl hapis cezası

Reklam

2013 yılında Fransa boks şampiyonu olan Türk kökenli boksör Özkan Kuyruk, 6 tecavüz ve 4 cinsel saldırı suçlaması ile 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Altı kadına tecavüz etmek, 4 kadına da cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 2013 yılında Fransa Boks Şampiyonu olan Tür kökenli boksör Özkan Kuyruk ile ilgili mahkeme süreci tamamlandı. 2020 yılında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Kuyruk’un cezası Metz Temyiz mahkemesinde 17 yıla indirildi. Böylece yargılama da tamamlanmış oldu.

2016 yılında ortaya çıkan olayda, Özkan Kuyruk ile ilgili 20 yaşındaki bir kız tecavüz suçlamasında bulundu. Republicain-lorrain gazetesinde yer alan habere göre, Nancy’de yaşayan Kuyruk, hakkında 2 ay sona başka bir kadın da yine tecavüz suçkamasında bulundu.

Onclick Popunder

10 kadından taciz tecavüz suçlaması

Suçlamaların 2010 ile 2016 yılları arasını kapsadığı belirtilirken, toplamda 10 kadın Kuyruk hakkında şikayetçi oldu. Bu suçlamaların 6’sının tecavüz 4’ünün ise cinsel saldırı kapsamında olduğu belirtildi.
Kuyruk ise tüm tecavüz suçlamalarını mahkeme reddetti.

18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı

Ancak başlatılan soruşturma sonrası 2016’da tutuklanan Özkan Kuyruk, geçtiğimiz yıl Kasım ayında 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz