Fransa’da Türk vatandaşını vahşice öldüren katillerin yargılanmasına başlandı

Reklam

Fransa’da park kavgası nedeniyle çocuklarının gözleri önünde öldürülen Türk vatandaşı Ali Ünlü’nün ailesinin aradan geçen zaman rağmen acısı dinmedi. Vahşi cinayet ile ilgili yargılama ise bu hafta başladı.

Fransa’nın Tours şehrinde 15 Ekim 2018’de otopark kavgası yüzünden vahşi bir cinayete kurban giden 43 yaşındaki Türk Vatandaşı Ali Ünlü’yü katledenler bu hafta hakim karşısına çıkıyor.

Babamın sesini unuttum

Olayla ilgili Yerel Nouvelle Republique Gazetesi’ne konuşan aile ise acılarının hala çok taze olduğunu söyledi. Ünlü’nün şuanda 19 yaşında olan kızı Melisa, babasının sesini unuttuğunu gözyaşları ile anlattı. Talihsiz adamın eşi, Gökşin Ünlü ise 3,5 yıldır cehennemi yaşadıklarını ifade etti. Her gece kabuslar görmeye devam ettiklerini söyledi. Alışverişe gitmeye, otobüse binmeye bile korktuğunu ifade eden acılı eş, 3 yıl sonra hala neler olduğunu anlayamadığını söyledi.

Onclick Popunder

7 ay morgta bekletilmiş

Öte yandan olay sonrası Ali Ünlü’nün cenazesinin 7 ay adli tıp morgunda kaldığı da ortaya çıktı. Gökşin Ünlü. “Yedi ay boyunca, cesedi adli tıp enstitüsünde kaldı. Ardından geçici olarak Saint-Pierre-des-Corps’a gömüldü.” dedi. Olayın üzerinden 2 yıl geçtikten sonra, ancak çiftin evllilik yıl dönümüne de denk gelen Aralık 2020’de eşinin memleketi Isparta’ya götürülerek defnedildiğini aktardı. Acılı eş, yaslarını bile tutamadıklarını söyledi.

Katillerin yargılanmasına başlandı

Öte yandan vahşi cinayet ile ilgili duruşma da bu hafta başladı. Aile Pazartesi günü başlayan duruşma ile, tüm soruların cevaplarını bulmasını dilerken, adaletin tecelli edeceğine inanıyor.

Cinayeti işleyen iki kardeşin 20 yıl hapisleri isteniyor.

Çocuklarının gözleri önünde öldürüldü

2018 yılının 15 Ekim’inde meydana gelen olayda belediyede otobüs ve tramvay şöförü olarak çalışan 43 yaşındaki Ali Ünlü çocuklarıyla gittiği alışveriş merkezinin parkında 2 kişinin saldırısına uğradı. Daha önceden dolandırıcılık ve hırsızlıktan sabıkaları bulunan saldırganların acımasızca saldırısına uğrayan talihsiz adam kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olayda Ünü’nün 2 çocuğu da yaralanmıştı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz