Fransa’da üç yetişkinden biri her gün sigara içiyor!

Reklam

Fransa’da yapılan bir araştırmaya göre, 18 ile 75 yaş arası insanların üçte biri her gün sigara içtiklerini söyledi.

Fransa’da Çarşamba günü “Dünya Tütüne Hayır Günü” münasebetiyle yayınlanan araştırmanın sonuçlarına göre, Fransa’da sigara kullanımının her geçen gün arttığı bildirildi.  Fransız vatandaşlarının sigara içtiğini söyleyenlerin oranı yüzde 31,9 oldu. Uzmanlar özellikle pandemiden sonra sigara içen kişilerinin sayısını arttığını söyledi.

Yüzde 60’ı sigarayı bırakmak istiyor

Fransa’da her gün sigara içenlerin yüzde 59,3’ü sigarayı bırakmak istediğini, yüzde 26,4’ü önümüzdeki altı ay içinde bırakmayı planladığını söyledi. Ayrıca sigara içenlerin yüzde 30,3’ü 1 yıl içinde en az bir hafta sigarayı bırakmayı düşündüğünü söylüyor.

Onclick Popunder

Fransa’da, 18-75 yaş arası insanların yaklaşık üçte biri (yüzde 31,9), her gün  sigara içtiğini söyledi. Bu, günde yaklaşık 12 milyon sigara içen kişiyi temsil ediyor.

Mayıs ayında yine zam gelmişti

Paul-Brousse Hastanesi’nde bağımlılık uzmanı Profesör Amine Benyamina, Sigara fiyatında ciddi bir artışın, sigara kullanımını azaltmak için iyi yöntem olduğunu söyledi.

Fransa Gümrükler Genel Müdürlüğü, 1 Mayıs’tan itibaren sigaraya yeniden zam geleceğini söyledi. Fransa’da enflasyon sonrası gelirini artırmak isteyen hükümet, sigaradan alınacak vergiyi Mayıs ayından itibaren artıracak.

1,2 milyon pasif içici

Dünya Sağlık Örgütü, sigaranın “dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük halk sağlığı tehdidi” olduğunu ve 1,2 milyonu pasif içicilik nedeniyle yılda sekiz milyon insanı öldürdüğünü söyledi. 2020’deki en son verilere göre, dünya genelinde erkeklerin yüzde 36,7’si sigara içerken, kadınların yalnızca yüzde 7,8’i sigara içiyor.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz