Fransa’da vatandaşa 138 Euro müjdesi! Bu yıl kaldırılıyor

Reklam

Fransa’da cumhurbaşkanı Macron’un seçim vaatleri arasında yer alan televizyon vergisinin kaldırılması ile ilgili süreç başladı. Her yıl 23 milyon hanenin ödediği 138 Euro’luk vergi kaldırılıyor.

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seçim vaatleri arasında yer alan televizyon vergisinin kaldırılması ile ilgili süreç başladı. Bakanlar Kurulu’nun raporuna göre hükümet, bu yıl TV lisans ücretini kaldırmayı planlıyor.

Haziran ayındaki seçimlerden sonra gerçekleştirilecek

Ekonomi Bakanlığı, “hedefin” verginin kaldırılmasının Haziran ayındaki genel seçimlerden sonra sunulacak mali değişiklik tasarısıyla onaylamak olduğu vurgulandı. TV vergisinin kaldırılması ile oluşanacak gelir açığının asıl dengeleneceği ise henüz açıklanmadı.

Cumuhurbaşkanı Macron, seçimler öncesi yeniden seçilmesi durumunda televizyon vergisini kaldıracağını açıklamıştı. Daha önce konut vergisinin (Taxe d’habitation) de kaldırıldığını hatırlatan Macron, televizyon vergisinin kaldırılmasının da mantıklı bir adım olacağını belirtmişti.

Yıllık 138 Euro 

Fransa’da yıllık 138 Euro olan televizyon vergisinin 23 milyon hane ödüyor. Fransa kamu yayınlarının bütçesinin karşılandığı vergi ile devlet her yıl 3,2 milyar Euro gelir elde ediyordu.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz