Le Monde: Erdoğan’ın tek rakibi İmamoğlu!

Reklam

Le Monde gazetesinin İstanbul muhabiri Marie Jego, Türkiye’de olacak ilk Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında yazı kaleme aldı. Marie Jego, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’un, Erdoğan’ın tek rakibi olduğunu ileri sürdü.

Fransız Le Monde gazetesi yazarı Marie Jego, “Recep Tayyip Erdoğan’ın Saltanatını Bitirebilecek Adam: Ekrem İmamoğlu” başlıklı bir yazı kaleme aldı:

ERDOĞAN ÇEKİNİYOR
Jego, İmamoğlu güzellemesi yaptığıi yazısında, “İstanbul’daki yirmi beş yıllık AKP egemenliğini bitiren karizmatik belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Haziran 2023 seçimleri için yapılan anketlerde Erdoğan’ın önünde yer alıyor ve cumhurbaşkanı şimdiden soğuk terler döküyor.” ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder
Le Monde: Erdoğan’ın tek rakibi İmamoğlu!

Le Monde muhabiri yazısında, CHP’nin bile tepkisini çeken İmamoğlu’nun Karadeniz gezisini de büyük övgüyle anlattı. Fransız gazeteci şu ifadeleri kullandı:

“Kasvetli Türk siyasi hayatına renk katan İmamoğlu, muhalif politikacılar içinde en karizmatik olanı. Muhalif belediye başkanı, geçtiğimiz günlerde AKP’nin kalesi Rize’yi ziyaret etti. Ramazan bayramından hemen sonra gerçekleşen bu ziyarette Rize halkı büyük bir coşkuyla İmamoğlu’nu karşıladı. Gezinin bahanesi Ramazan bayramı olsa da aslında Rize, Trabzon, Artvin ve Hopa’da “biz hazırız” mesajı verildi.”

Cumhurbaşkanlığı seçimine bakıldığında “muhalefet koalisyonunun en hazır askeri” olmaya aday olarak İmamoğlu gösterildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz