Fransa’da yaşanan gıda krizi market raflarını boşalttı!

Reklam

Koronavirüs salgının ardından Fransa’da gıda sektöründe yaşanan aksaklıklar marketlere de yansıdı. Fransa’daki medya kuruluşları yaşanan sorunları manşetlerine taşıdı.


Fransa’da  vatandaşlar günlük ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlere erişimde büyük sorun yaşadı, market rafları boşaldı. Medya kuruluşları manşetlerinden “kıtlık” uyarıları yaparken, halkın yaşanan gıda krizinden dolayı öfkeli oldukları haberlere yansıdı.

“Tedarik zinciri kırılıyor” diyen Liberation gazeteci, “Noel için oyuncak kıtlığı olacak mı? Ya market rafları kıtlığı?” ifadeleriyle dikkat çekti.

Onclick Popunder
Liberation’un manşeti, çocukların noelde oyuncak bulamayacakları yönündeydi.

Ülkede yayın yapan Liberation gazetesi de ‘Kıtlık’ uyarısında bulundu ve haberi manşete taşıdı. Gıda sektöründe stokların tükenmeye başladığı bildirilirken, vatandaşların yaşadığı maddi sıkıntılara da yer verildi.

Le Figaro gazetesi manşetinde “Hükümet verilen sözleri yerine getirmedi, alım gücü mücadelesi veren halk fakirleşiyor.” ifadelerine yer verdi.

Fransa’daki medya kuruluşları yaşanan sorunları manşetlerine taşıdı.

Le Figaro gazetesi konuyu manşet yaptığı haberde bu duruma değindi ve 1980 yılından sonra düşüş gösteren milli geliri kamuoyunun dikkatine sundu.

Le Figaro, Fransa hala zengin bir ülke mi diye sordu.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz