Fransa’da yaşayan Osmanlı torunu uçak kazasından son anda kurtulmuş

Reklam

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş esnasında pistten çıkan Pegasus uçağına Fransa’da yaşayan Osmanlı padişahı 5. Murad’ın torunu Kenize Murad’ın son anda binmekten vazgeçtiği ortaya çıktı. 

Pegasus Havayolları’na ait ve İzmir-İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı pistten çıkarak 3 parçaya bölündü. Kazada 3 kişi hayatını kaybederken, 179 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kaza yağan uçağa, Fransa’da yaşayan Osmanlı padişahı Beşinci Murad’ın torunlarından yazar Kenize Murad’ın da bineceği ancak uçağa son anda binmekten vazgeçtiği ortaya çıktı.

Fransa’nın önde gelen romancısı Kenize Murad Paris’te yaşıyor.

Konu ile ilgili Habertürk yazarı Murat Bardakçı, “Bugün sabaha karşı Fransa’nın önde gelen romancısı, gazetecisi ve benim de neredeyse kırk senelik arkadaşım olan Kenize Murad’dan bir e-mail geldi. “İzmir’de idim, Çarşamba günü için bu uçağa bilet almıştım ama fikrimi değiştirdim, İstanbul’a Salı akşamı geldim. Cennet, belki de cehennem beni her nedense istemedi” diyordu…
Herhalde bu da kader, belki daha başka bir şey, bilinmez ama Kenize şanslı imiş; vâdesi henüz gelmemiş!” ifadelerini kullandı.

Pegasus Genel Müdürü Konuştu

Öte yandan bugün basın toplantısı düzenleyen Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, “Uçakta 177 yolcumuz ve 6 mürettebatımız, toplam 183 kişi vardı. Maalesef 3 vefatımız oldu. 180 misafirimiz, kabin çalışanlarımız dahil hastanelere sevk edildi. 23 hastaneye sevk edildi. Biraz önce gelmeden, saat 13.00 itibarıyla bu 180 hastaneye sevk edilen misafir ve çalışanlarımızın 56’sı taburcu olarak evlerine gönderildi. Gerek vefat eden misafirlerimizin yakınları gerekse hastanelerimizde aile destek ekiplerimiz görevli olarak çalışmakta ve nöbetleşe her türlü desteği, yaraları sarmak üzere çalışmaktadır”dedi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz