Fransa’da yeni belge yayınlandı! Dışarı çıkarken yanınıza fatura almayı unutmayın

Reklam

Fransa’da yeni tedbirler cumartesi gününden itibaren yürürlükte. Dışarı çıkarken 10 kilometreyi geçmeyenler için adreslerini ispat edebilecekleri basit bir fatura yeterli olacak. Bu sınırı geçecek olanlar ise farklı bir belge doldurması gerekecek. 

Fransa’da cumrtesi gününden itibaren 4 hafta boyunca devam edecek yeni kısıtlamalar ülke genelinde devreye girdi. Yeni alınan karar gereği, gün içerisinde saat 19’a kadar ikametgah belgesi ile dışarı çıkmak münkün. 10 kilometreyi geçen seyahatler ve saat 19’dan sonra dışarı çıkanların ise farklı bir belge taşıması gerekiyor.

Buna göre 3 Nisan’dan sonra saat 19’a kadar, polis kontrolünde sadece elektirik, gaz, su, telefon ya da cep telefonu faturası gibi basit bir ikametgahıispatlayan belge yeterli olacak. Ayrıca vergi beyan belgesi, ev sigortasu, konut vergisi kağıdı gibi belgeler de kabul edilecek.

Eğer ikametgah belgeniz yoksa, ya da 10 kilometreden daha uzağa gidecekseniz ya da saat 19’dan sonra dışarıya çıkanların ise farklı bir belge indirerek doldurması gerekiyor.

Buraya tıklayarak bu belgeyi indirebilirsiniz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz