Fransa’da yine acil skandalı: 12 saat bekletilen Türk hasta yaşadıklarına isyan etti!

Reklam

Fransada Afyonlu gurbetçi, 12 saat bekletildiği acil serviste karşı karşıya kaldığı muameleye de isyan etti. Ayağındaki dayanılmaz ağrı için başvurduğu hastanede yürümez zorunda bırakıldığını aktardı.

Fransa’da acillerde yaşanan sıkıntılar artıyor. Son olarak hemşirelerin de greve gitmesi sonrası hastanelerde hastaların bekleme süreleri artmaya devam ediyor.

Fransa’nın Mulhouse şehrinde yaşayan Afyonlu gurbetçi Ali Yavuztürk de bacağındaki ağrı nedeniyle acil olarak gittiği hastanede 12 saat muayene olmak için beklemek zorunda kaldı. Saint Damien Kliniğinde meydana gelen olayda, saat 14’de doğru hastaneye giriş yapan Yavuztürk, ancak gecen 12’ye doğru bakılabildi.

Onclick Popunder

Kendisine yönelik muamelenin de canını acıttığını söyleyen gurbetçi, bacağındaki dayanılmaz ağrıya rağmen tekerlekli sandalye verilmediğini yürümek zorunda bırakıldığını ifade etti. “Gözlerimden yaş geldi ama yine de beni yürüttüler” diyen Yavuztürk, hastane personelinden de şikayetçi olacağını söyledi.

Hastanelerin acil servis bölümlerindeki durum feci!

Öte yandan Fransa’da geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamada, 690 acil servis bölümünden 100 kadarının personel yetersizliği nedeniyle kapılarını özelikle geceleri kapatmak veya faaliyetlerini azaltmak durumunda kaldığı bilgisi verilmişti.

Fransa Hastaneleri Acil Hekimleri Derneği Başkanı Patrick Pelloux, hastanelerin acil servis bölümlerindeki durumunu “feci” olarak nitelendirmişti.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz