Fransa’da zamlı okul yardımının ödeneceği tarih belli oldu…İşte yardım miktarı

Reklam

Fransa’da 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için ödenecek okul yardımı (ARS) 18 Ağustos’ta banka hesaplarına yatırılacak. Peki salgın sonrası bu yıl kim ne kadar yardım alacak? 

Aile Ödenekler Fonu (CAF) Ağustos ayının 15’inden sonra ödeneceği açıklanan okul yardımlarının (ARS) 18 Ağustos’ta yaratılacağı açıklandı. Peki kimlerin bu ödenekten yararlanma hakkı var? Gelir şartları neler? Çocuk başına ne kadar ödeme alınacak? Sizler için araştırdık;

Fransa’da her yıl 3 milyondan fazla dar gelirli aileye ödenen okul yardımı bu yıl zamlı ödenecek. Başbakanlıktan AFP’ye yapılan açıklamada ise zammın miktarının 100 Euro olacağı duyuruldu. Böylece tüm yardım miktarına 100 Euro eklenmesi kesinleşti. Peki geçen yıl kim ne kadar yardım almıştı?

Onclick Popunder

Yardım, daha önce CAF’da dosyası bulunan 6-15 yaş aralığındaki çocukları bulunan ailelere otomatik olarak hesaplarına yatırılacak. 16-18 yaş aralığındaki çocukların okul yardımından yararlanması için ise CAF’ın sitesine girerek çocuğunuzun hala öğrenci olup olmadığını bildirmeniz yeterli olacak.

1 çocuk için ödenecek yardım miktarı  ne kadar?

Son olarak 2012 yılında düzenlenen yardım ücretlerine geçen yıl hafif zam yapıldı.

Buna göre 6-11 yaş aralığındaki bir çocuk için 369 euros Euro, 11-14 yaş aralığındaki çocuk için ise 390,02 Euro olarak ödenecek. 15-18 yaş aralığındaki çocuk için ödenecek yardım miktarı ise 403 Euro oldu. CAF’da dosyası bulunmayan aileler de  www.caf.fr‘ye girerek başvuru yapabiliyor.

Yardımı almak için hangi şartlar gerekiyor?

Yardımdan yararlanmak için 1 çocuklu ailenin 2017 yılındaki gelirinin 24 bin 453

Euroyu geçmemesi gerekiyor. İki çocuğu bulunan aileler için ise bu tutar 30 bin 096 Euro olarak belirlendi. 3 çocuklu bir aile için belirlenen yıllık tavan gelir ise 35 bin 739 Euro. Bu tutar her çocuk da 5 bin 643 Euro olarak artırılıyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz