Fransa’daki Türklerin yüzde 38’i HLM’de yaşıyor

Reklam

Fransa’daki yapılan bir araştırma ülkede yaşayan 700 bin Türk’ün işsizlik verileriyle ilgili önemli bilgileri ortaya koydu.

Fransa Ulusal İstatistik Enstitüsü (INSEE) tarafından ülkede yaşayan Türkiye kökenliler ile ilgili yapılan araştırma ilginç verileri ortaya koydu. Araştırmada Fransa’daki Türklerin ekonomik durumları ile ilgili bilgilere yer alırken, Türkler arasındaki işsizlik rakamlarının ise Fransızlara göre oldukça yüksek olduğu kaydedildi.

Yüzde 47’si işsiz

Yapılan araştırmaya göre Fransa’da yaşayan 15 yaşından büyük Türklerin yüzde 47,6’sının işi ya da okulu gibi bir meşguliyeti yok. Bu oranın Fransızlar arasındaki bu oranın ise yüzde 14,2 olduğu bildirildi. Fransa’da 15 yaş üzerindeki Türklerin yüzde 35,3’ünün ise bir işi olduğu belirtildi. Bu oran Fransızlarda ise yüzde 49,8 olarak ölçüldü.

Onclick Popunder

Yüzde 38 HLM’de yaşıyor

Öte yandan İçişleri Bakanlığı’nın 2017’de yayınlanan araştırmasında Türklerin yüzde 38’inin de sosyal konut HLM’lerde yaşadığı bildirildi. Bu oran göçmen kökenli olmayanlarda ise yüzde 13 olarak tespit edildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz