Fransa’dan sıla yoluna çıkacaklar dikkat! Uluslararası sigorta belgesini almadan yola çıkmayın

Reklam

Fransa’dan Türkiye’ye giden bazı sürücüler sigortacılarından Uluslararası sigorta belgesini almadan yola çıkınca mağdur oldu. Fransa’da faaliyet gösteren sigorta şirketi Assupass, sıla yoluna çıkacak gurbetçilerin uluslararası sigorta belgesini almadan yola çıkmamaları gerektiğini söyledi.

Fransa’da araç poliçelerini ön cama yapıştırmayanlara Nisan ayından itibaren ceza kesilmiyor ancak sürücüler arasında bir karmaşada söz konusu.

Fransa’da Türkiye’ye giden bir gurbetçi, uluslararası sigorta belgesini yanına almadığı için 3,5 saat boyunca Kapıkule’de beklediğini söyledi. Uluslararası sigorta belgesini almadan sıla yoluna çıkan sürücüler sıkıntı yaşıyor.

Onclick Popunder

“Saatlerce beklemek zorunda kalırsınız”

Fransa’dan Türkiye gelecek olanları uyaran gurbetçi, “Bu sene sıla yolunda çok sorun yaşanacak gibi gözüküyor. Sürücüler mutlaka ama mutlaka sigortacınızdan uluslararası sigorta belgesini talep edin almadan yola çıkmayın yoksa benim gibi Kapıkule’de saatlerce beklemek zorunda kalırsınız” dedi.

“Fransa’da plaka okuma sistemine geçti”

Fransa’da faaliyet gösteren sigorta şirketi Assupass sigortanın sahibi Fatih Demiray, sıla yoluna çıkacak gurbetçilerin mağdur olmaması için konuyla ilgili Artı33’e açıklama yaptı. Nisan ayından önce sürücülere yeşil bir kağıt verildiğini ancak sigorta poliçelerinin artık cama yapıştırma zorunluluğu olmadığı söyleyen Demiray, “Artık sigorta şirketleri o kağıtları eve göndermiyor. Fransa’da Almanya ve Türkiye gibi plaka okuma sistemine geçti. Polisler plakayı okuduğu zaman direk sisteme düşüyor. Sigortalı değilsen polis cezayı yazıyor” ifadelerini kullandı.

“Uluslararası sigorta belgesi olmadan yola çıkmayın”

Uluslararası sigorta belgesi olmadığı zaman AB ülkeleri içinde sıkıntı olmadığını söyleyen Demiray, “Türkiye gibi üçüncü ülkelere gidişlerde sürücülerin, sigorta yaptırırken sigortacısından mutlaka uluslararası sigorta belgesini talep etmesi gerekiyor. Aksi takdirde gümrüklerde sıkıntı yaşanacaktır” ifadelerini kullandı.

Assupass’da yaz kampanyası

Fransa’da Türk iş adamı tarafından kurulan sigorta şirketi Assupass’da, yaz döneminde büyük indirim kampanyası. Yeni sezon öncesi konuta kadar her türlü sigorta için indirim kampanyası başlatıldı. İndirimden yararlanmak için 04.72.375.375 numarayı arayıp Artı33 okuyucusu olduğunuzu söylemeniz yeterli olacak.

Türkçe müşteri desteği

Assupass, online olarak hizmete sunduğu sitesiyle, tek tıkla tüm sigortalara Türkçe müşteri desteği imkanı da vererek ulaşma imkanı tanıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin Artı33 okuyucu olduğunusu söylemesi yeterli olacak.

Siz de tüm sigortalara tek tıkla ulaşıp Türkçe müşteri desteği almak için https://www.assupass.fr/ yi ziyaret edebilirsiniz,

Turkçe konusan müşteri temsilcilerine ise 04.72.375.375 numaradan ulaşabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz