Fransa’da Doğalgaza Yüzde 11,7 Zam Yapıldı!

Reklam

Fransa’da milyonlarca vatandaş Temmuz ayında yüzde 11,7 yani 124 Euro daha fazla doğalgaz faturası ödemek zorunda kalacak.

Fransa’da 1 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere doğalgaza yüzde 2,4 oranında zam yapılmıştı. Temmuz ayında da yapılacak zam oranı belli oldu. Zamdan 10 milyondan fazla hane etkilenecek.

Faturalara yansıması 124 Euro

Fransa Enerji Düzenleme Komisyonu, hanelerde kullanılan doğalgaz fiyatının Temmuz ayı itibariyle yüzde 11,7 oranında zam yapıldığını duyurdu. Bu artış yıllık olarak faturalara 124 Euro olarak yansıyacak.

Onclick Popunder

“Gaz dağıtım maliyetleri arttı”

CRE, doğalgaz fiyatındaki artışın nedeninin gaz dağıtım maliyetlerinin artması sonucu yapıldığını bildirdi. Gaz fiyatları, enerji krizinin 2022 yazındaki zirvesinden on kat daha düşük seviyelerde olmasına rağmen doğalgaza neredeyse her ay zam gelmeye başladı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz