Fransa’dan Türkiye’ye 300 Euro gönderen Türk aileye terör baskını

Reklam

Fransa’dan Türkiye’de yaşayan kardeşine 300 Euro para gönderen bir Türk ailenin evini terörle mücadele polisleri bastı. Karı koca gözaltına alınırken, çocuklar ise çocuk bakım evine yerleştirildi. 62 saat gözaltında tutulan karı koca daha sonra serbest bırakıldı.

Fransa’nın doğusundaki Obernai şehrinde meydana gelen olayda Paris Terörle Mücadele Birimi tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, İç İstihbarat Birimi DGSI bir Türk ailenin evine baskın düzenledi. Polisler, karı kocayı teröre maddi destek sağladıkları gerekçesiyle gözaltına aldı. Türk ailenin çocukları da Strasbourg’ta çocuk bakım evine konuldu. 62 saat gözaltına alınan aile daha sonra serbest bırakılırken, çocuklarına da yeniden kavuştular.

Olayla ilgili yerel medyaya konuşan baba, Türkiye’de yaşayan abisine 300 Euro gönderdiği için böyle bir muamele ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Abisinin Suriye’ye geçip 3 saat kaldıktan sonra yeniden Türkiye’ye döndüğünü söyleyen Türk vatandaşının, abisinin teröre mali destek sağladığı iddia ediliyor.

Onclick Popunder

“Abimin nereye gittiğinden haberim yok”

Gurbetçi vatandaş abisinin nereye gittiğininden hiç haberi olmadığını kaydederken, tek amacının abisinin ailesine küçük bir maddi destek olduğunu söyledi.

“Sadece Türkçe şarkılar var”

Polislerin cep telefonu, bilgisayar, hafıza kartı gibi tüm dijital ürünlerine el koyduğunu da aktarırken bunlarda sadece Türk müziklerinin olduğunu bildirdi.

“Katil gibi gözaltına alındık”

Çocuklarının olaydan etkilendiğini psikolojik olarak travma yaşadığını aktaran gurbetçi, 4 yıldır Obernai’de yaşıyoruz. Şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadık. Bizde yüzde yüz teröre karşıyız. Eşim ve ben çalışıyoruz. Herkes gibi kazanıyoruz. Western Union ile Türkiye’deki ailemize ufak bir para gönderdik. Bunun yüzünden tüm mahalleli önünde utandırıldık. Katiller gibi başımıza bere geçirdiler

Aynı soruşturma kapsamında Obernai’de oturan bir erkek ve 3 kız kardeş ile Macon’da oturan diğer erkek kardeşin de gözaltına alındığı hepsinin daha sonra serbest bırakıldığı duyuruldu.

Paris Terörle Mücadele Savcılığı’ndan yapılan açıklamada soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz