Sahte kimlikle Avrupa’ya gelen gurbetçinin cenazesi morgda kaldı

Reklam

Sahte kimlikle Almanya’ya geldi. Öldüğünde üzerinden gerçek kimliği çıktı. İbrahim Yenisel’in kardeşleri, 15 gündür defin işlemi yapamıyor

Türkiye’den 2010 yılında bir yıllık vize ile Romanya’ya giden ve orada Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne ait sahte kimlik düzenleterek Almanya’ya gelen İbrahim Yenisel, vefat edince cenazesi ortada kaldı. Almanya’ya Gökhan Türkay adıyla gelen ve kalp krizi sonrası ölen Gaziantepli Yenisel’in üzerinden iki kimliği birden çıkınca gerçek kimliğinin hangisi olduğu bilinemediği için defin işlemi yapılamıyor.

Üzerinden iki kimlik çıktı

Ölüm haberini alan abi Okkas ile kızkardeş Gülhan, “Cenazeyi hastaneden teslim aldık, ancak İbrahim Almanya’da tüm işlemlerini sahte kimlikle yaptırmış. Üzerinden Türk kimliği de çıkınca sahte kimlik düzenlendiği anlaşıldı. İki kimlikte bilgiler farklı olduğu için defin işlemlerini başlatamıyoruz. 15 gündür kardeşimizin gerçek kimliğini ispatlama çabası veriyoruz. DNA testi yapabilirler” dedi.

Antepli İbrahim Lefkoşalı Gökhan oldu

1966 Gaziantep doğumlu İbrahim Yenisel’in Almanya hayali, Koblenz kentinde geçirdiği kalp kriziyle son buldu. Yenisel, kendisini Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne vatandaşı, 1972 doğumlu Gökhan Türkay olarak gösteren kimliği birkaç yıl önce almış, Almanya’ya gelmişti.

Cenaze 15 gündür morgda

İbrahim Yenisel’in kardeşleri, Alman yetkililerden, kendilerine bir yol göstermelerini bekliyorlar. Kardeşlerinin cenazesini, babaocağı Gaziantep’e götürerek defnetmek için çaba harcayan yakınları, 15 gündür, eli kolu bağlı halde, morgun önünde bekliyor. Cenaze firması sahibi Efendi Esen ise “Cenazeyi hastaneden çıkardık. Aile çaresiz. Acil yardım bekliyoruz” dedi.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz