Fransa’dan Türkiye’ye gidişler ne zaman açılacak?

Reklam

Fransa’da 31 Ocak’tan beri Türkiye’nin de arasında bulunduğu ülkelere zorunlu nedenler dışında seyahatler yasak. Fransa’da normalleşme takvimi belli olurken, yurt dışı seyahatleri ile ilgili ise hiçbir açıklama yapılmadı. Ancak hükümet kanadından gelen yorumlar, şimdilik Türkiye’nin de arasında bulunduğu ülkeler için seyahat takvimi belirlemenin zor olduğunu ortaya koyuyor.

Fransa’da 31 Ocak 2021’den beri Avrupa Birliği dışında ülkelere gidiş ve dönüşler, zorunlu bir neden dışında yasak. Yurt dışı çıkış yasağı 7 ülke için ise 11 Mart’ta kaldırılmıştı. Bu 7 ülke Avusturalya, Güney Kore, İsrail, Japonya, Yeni Zelanda, İngiltere ve Singapur olmuştu.

Ancak Türkiye’nin de arasında bulunduğu diğer ülkeler için ise yasak devam ediyor. Fransa’da kademeli normalleşme Pazartesi gününden itibaren başlarken, Türkiye’nin arasında bulunduğu ülkelere seyahat yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı ise merak konusu.

-Reklam-

Bakan Açıkladı: Tarih vermek zor!

Konu ile ilgili son açıklama ise Avrupa Birliği Bakanı Clément Beaune’dan geldi. AB Bakanı, önce Fransa içi ve daha sonra Avrupa Birliği içerisinde seyahatlerin sağlanmasının ilk amaçları olduğunu söyledi. Bunun yaz öncesi ve yaz esnasında olmasını umduklarını belirtti. Türkiye’nin de arasında bulunduğu diğer ülkelere seyahatler için ise Bakan, şimdilik bir tarih vermenin mümkün olmadığını ifade etti.

Fransa’da mecburi nedenlerle Türkiye’ye gidecek olanlardan istenen belgeleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz