Fransalı gurbetçilerden örnek davranış: Van’da 200 çocuğun yüzünü güldürdüler

Reklam

Fransa’da yaşayan Türk kadınlar tarafından kurulan dernek, Van’daki ihtiyaç sahibi 200 öğrenciyi giydirdi.

Fransa’da yaşayan Türk kadınlarının sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını sağlamak amacıyla çalışma yürüten Institut Pluri-Culturel d’Alsace (IPCA) üyeleri, kırsal mahallelerdeki öğrencilere kışlık giyecek yardımında bulundu.

Merkezi Fransa’da bulunan derneğin üyeleri, Van’daki ihtiyaç sahibi öğrencileri soğuk kış günlerinde ısıtmak amacıyla yardım kampanyası başlattı.

Türk ve Fransız vatandaşlarının yardımlarıyla mont ve bot alan dernek üyeleri, Van’a gelerek Umut İnsani Yardım Derneğinin desteğiyle önceden belirlenen okullardaki 200 öğrenciyi giydirdi.

Fransa’dan kucak dolusu sevgi getirdik

PCA üyesi 3 çocuk annesi Emine Oğuz Fransa’dan Van’daki ailelere ve çocuklara kucak dolusu sevgi getirdiklerini söyledi.

Fransa’da yaşayan Türkler ve Fransızların içine sevgilerini katarak Van’daki ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardımda bulunduğunu ifade eden Oğuz, “Bugün çocukların sıcak bir kış geçirmeleri için mont ve bot getirdik. Çocuklarda sevinç ve mutluluk çok farklıydı. Devamının da gelmesini diliyorum çünkü burada buna ihtiyaç olduğunu görüyorum.” dedi.

Haberler

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz