Fransalı Türkler bir oldu, birkaç saatte 35 bin Euro topladılar

Reklam

Dün Artı33’de yayınlanan Fırat Can Erciyas haberi, Fransalı Türkleri derinden etkiledi. Fırat’ın kök hücre tedavisi için gereken 35 bin Euro sadece birkaç saat içerisinde bine yakın kişinin katılımıyla toplandı.

Fransa’dan izin için gittikleri Türkiye’de dönüş günü kuzeniyle şakalaşırken önce akciğeri sonra da kalbine cam parçası saplanıp bitkisel hayata düşen 17 yaşındaki Fırat Can Erciyas için dün annesinin yaptığı çağrı büyük karşılık buldu.

Fransa’nın Givors şehrinde yaşayan Yozgatlı gurbetçi Erciyas ailesinin, oğullarının kök hücre tedavisi olması için toplamak istediği 35 bin Euro, dün Artı33’de yayınlanan haber sonrası birkaç saat içerisinde toplandı. Bine yakın kişi kampanyanın başlatıldığı leetchi.com’a girerek yardımda bulundu.

Oturdum ağladım, iyiki biz bu kadar duyarlıyız

Yardım sonrası büyük mutluluk yaşayan anne Gülay Erciyas da Artı33’e yaptığı açıklamada çok duygulandığını söyledi. Erciyas, “Ne diyeceğimi hiç bilmiyorum. Çok teşekkür ederim herkese. Akşam baya duygulandım, oturdum ağladım. İyiki bizim türk milletimiz birbirine duyarlı bunu konuda herkesten Allah razı olsun.”dedi.

Acılı anne, yakında tedavi için Türkiye’ye gideceklerini ve oğlunun da tedavi sonrası ayağa kalkmasının dört gözle beklediklerini ifade etti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz