Fransa 27 Kasım’a kilitlendi: Yasak kalkıyor mu?

Reklam

Fransa’da 1 Aralık’a kadar devam edecek ticari mekanların kapalı kalma kararının 27 Kasım’a çekilmesi tartışılıyor. Hükümet sözcüsü bu ihtimalin gelecek hafta toplantıda değerlendirileceğini söyledi.

Fransa’da alınan karantina kararı sonrası kapatılan dükkanların ne zaman açılacağı tartışılıyor. Hükümet Sözcüsü Gabriet Attal, bunun kararının gelecek hafta yapılacak toplantıda ele alınacağına dikkat çekti.

27 Kasım’da açılsın

Daha önce belirtilen, restoran, cafe ve bar gibi kapatılan mekanların 27 Kasım’da yeniden açılacağı fikrini de yalanlamayan Attal, bunun salgının gidişatına göre mümkün olabileceğini ifade etti. Fransa’da birçok milletvekili, 27 Kasım’da Black Friday gününde dükkanların açılması teklifinde bulunmuştu.

Gabriet Attal bugün itibariyle düşüncenin 1 Aralık’da açılmanın gerçekleşmesi olduğunu belirterek, ancak ülkede salgının gidişatına olumlu bir gidişat olduğuna dikkat çekti. Böyle devam etmesi durumund abu tarihin öne alınabileceğini belirtti.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz