Fransalı Türkler, yazın karantina da olsa Türkiye’ye gitmeye kararlı

Reklam

Fransa’da Türkler, yazın karantina kararı devam etse de Türkiye’ye gideceklerini söyledi.

Fransa, Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Türkiye dahil 7 ülkeden daha gelen yolcuların 10 gün karantinaya alınmasını zorunlu hale getirdi. Karantina kararının ne kadar devam edeceği yazın uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak Fransalı Türklerin büyük çoğunluğu karantina kararı devam etse de Türkiye’ye gitme kararından vazgeçmeye niyeti yok.

Yüzde 66 Türkiye’ye gideceğim dedim

Artı 33 tarafından yapılan ve binlerce kişinin katıldığı ankette, » Fransa’nın aldığı Türkiye için karantina kararı yazın izine gitmenizi engelelyecek mi ? »sorusu soruldu. Ankete katılanların yüzde 66’sı karatina kalkmasada Türkiye’ye gideceğini söyledi. Yüzde 34’lük bir kesim ise karantina kararının yazın devam etmesi durumunda izine gitme kararlarının etkileneceğini söyledi.

-Reklam-

10 gün karantina şart oldu

Fransa’nın aldığı kararla Türkiye’nin yanı sıra Bangladeş, Sri Lanka, Pakistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’dan Fransa’ya gelecekler de 10 gün karantinaya girecek.

Bu ülkelerden Fransa’ya gidecekler, ülkeye giriş yaptıklarında karantinayı nerede geçireceklerine ilişkin bir belgeyi ibraz edecek, karantina süresince her gün 2 saat dışarı çıkabilecek. Bu saatler, yerel saatle 10.00-12.00 olarak belirlendi.
Açıklamada, bu ülkelerden gelen yolcuların son 36 saat içinde Kovid-19 testi yaptırması ve karantinada kalacakları yeri yetkililere bildirmesi gerektiği kaydedildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz