Fransalı Türklerden THY isyanı: Berlin 350, Paris 850 Euro

Reklam

Fransa’da yaşayan Türkler, Türkiye’nin milli hava yolu şirketi Türk Hava Yolları’nın özellikle izin sezonu bilet fiyatlarına yaptığı fahiş zamı protesto etmek için yeni bir kampanya başlattı. THY’nin bilet fiyatlarını ucuzlatması için boykot çağrısı yapıldı. 

Fransa’da Türk Hava Yolları’nın gurbetçilere yönelik biletlerinde indirime gitmesi için yeni bir kampanya başlatıldı. Avukat Selçuk Demir tarafından başlatılan ve sosyal medyada çok sayıda kişinin destek verdiği kampanyada, THY’yi bu yıl boykot çağrısı yapıldı.

Berlin 300 Paris 850 Euro

Türk Hava Yolları’nın Berlin İstanbul biletini 300 Euro’dan satarken Paris istanbul biletinin kişi başı 850 Euro’ya yükseldiğine dikkat çeken Demir, 1Fransalı Türkler, bilet fiyatlarını her yıl artıran THY’yi boykot ediyor!” ifadelerini kullandı.

İmza kampanyasına 4 bin kişi destek vermişti

Daha önce de Fransa Türkleri Birliği Derneği, “Diaspora ‘daki Türkler için daha ucuz bilet” başlığıyla imza kampanyası başlatmıştı. “Türk Hava Yolları’nın yurtdışındaki gurbetçilere daha ucuz bilet satması” amacıyla başlatılan kampanyaya 4 bine yakın kişi imza atarak destek verdi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz