Fransa’nın Guadeloupe adasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

Reklam

Fransa’nın deniz aşırı topraklarından olan Guadeloupe adasında, sağlık ruhsatı uygulamasına karşı yapılan gösterilerde yaşanan şiddet sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Guadeloupe Valiliğinden yapılan açıklamada, eylemlerde çıkan şiddet olayları nedeniyle 18.00-05.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada, gösteriler sırasında iş yerleri ve araçları ateşe vermek için kullanıldığı gerekçesiyle bidonlarla benzin satışının yasaklandığı aktarıldı.

Onclick Popunder

Hastanelere ulaşımın engellendi

Fransız basınında yer alan haberlerde adada koronavirüs sağlık ruhsatı uygulamasına karşı 5 gündür gösteriler düzenlendiği ve polis ile eylemciler arasında gerginlik yaşandığı, iş yerlerinin ve araçların ateşe verildiği ve hastanelere ulaşımın engellendiği belirtildi. Çıkan olaylarda 29 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Adaya polis ve jandarma sevk edildi

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ve Deniş Aşırı Topraklar Bakanı Sebastien Lecornu, yaptıkları ortak açıklamada, yaşanan olayların ardından gelecek günlerde adaya 200 polis ve jandarmanın sevk edileceğini bildirdi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz