Fransız dergisi Türkiye’nin 100. yılında Atatürk’ü kapak yaptı

Reklam

Fransa’da yayın yapan Historia Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıldönümüne özel, Atatürk’ün fotoğrafını paylaştı.

Türkiye’nin, Cumhuriyet’in yüzüncü yılını kutladığını belirten Historia dergisi, “Mustafa Kemal’in yüce şahsiyetine bakıyoruz. Büyük bir reformcu olan Atatürk, hem Türkleşmiş hem de Batılılaşmış ülkesini moderniteye demirlemiştir” dedi.

“Büyük bir reformcu”

Historia Dergisi’nin eylül ayı sayısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıldönümüne özel, fon olarak Türk bayrağının kullanıldığı Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ve ‘100 yıl önce Atatürk modern ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu’ yazılı kapakla yayımlandı. Geçen hafta ailesiyle Paris’e giden ANTOPD Başkanı Alp Özel, derginin Atatürk’e ait kapağına ait posteri, bazı işletmelerin astığını gördü.

Onclick Popunder

“100’üncü yıl coşkumuzu paylaşalım istedik”

Antalya’ya döndükten sonra konuyu ANTOPD’un yönetim kurulu toplantısında gündeme getirdiğini anlatan Özel, “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da ortak fikriyle, dünyanın onlarca ülkesinden turist ağırladığımız Kaleiçi’nde bu posteri Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça hazırlayalım hem üyelerimiz hem diğer esnaf, dış ve iç mekânlarında kullansın, dünyanın birçok ülkesinden gelen misafirlerimizle de 100’üncü yıl coşkumuzu paylaşalım istedik” diye konuştu.

Posterler 5 dilde bastırıldı

Kaleiçi sokakları, Fransa’daki dergideki resim ve yazılarla beş dilde bastırılan posterlerle donatıldı. İşletmeciler, turistlere bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü olduğuna ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e dair de bilgiler veriyor.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz