Yatırım için Almanya’dan 3 ev alan Türk aile Almanya’ya giremiyor!

Reklam

Giresunlu Acar ailesi dostlarının tavsiyesiyle 6 yıl önce Almanya’dan 3 ev satın aldı ancak 2 yıldır Almanya’ya giriş yapamıyor. 

Türkiye’de 900 kişiye istihdam sağlayan Giresunlu Acar ailesi, tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Almanya’da da yatırıma karar veren ve 6 yıl önce üç ev satın alan, şirket kuran Peri ve Osman Acar çifti, iki yıldır vize sorunu ile boğuşuyor.

2 yıldır vize alamıyorlar

Ev satın aldıkları dönemde birkaç kez Almanya’ya gelen ve işlemleri tamamlayınca dönen çiftin iki yıldır başvurusuna, ‘Sunduğunuz belgeler ve başvurunuz inandırıcı gelmedi’ cevabı veriliyor. Duruma isyan eden aile, “Bu nasıl bir sistem anlayamadık” dedi.

Onclick Popunder

Kiracısı kirasını ödemeden çıktı

Almanya’daki emlaklarının düzenli olarak vergilerini ödediklerini söyleyen Osman Acar, “Evlere iki yıldır bakım yapamadık. Kiracıların bazıları çıktı. Yenisini bulamadık. Biri hiç kira ödemeyince mahkemelik olduk. Gidip mülkümüzle ilgilenmemize izin vermiyorlar. Ama vergiyi tahsil ediyorlar. Bizim Türkiye’de işimiz başımızı aşıyor. Almanya’da kalmayı da hiç aklımızdan geçirmedik” diye tepki gösterdi.

Yatırımlarının çürüyüp gitmesine göz yumamayan aile, bu sorunun aşılabilmesi için ilgili makamlardan yardım talep etti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz