Fransız Le Point dergisi: Erdoğan’ın zafer yürüyüşünü kim durduracak?

Reklam

Fransa’da yayın yapan Le Point dergisi, Erdoğan’ı haber yaparak Türkiye’nin tamamen bağımsız ve etkili bir aktör” olacağını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında Erdoğan’ın kutlayacak çok şeyinin olacağını yazan Le Point, Türkiye’nin tamamen bağımsız ve etkili bir aktör” olacağını söyledi. Geniş bir alanda etkili olan Ankara’nın “Türkiye Yüzyılını” tüm dünyaya duyurduğu kaydedildi.

“Türkiye tamamen bağımsız ve etkili bir aktör olacak”

Le Point dergisinin “Erdoğan’ın zafer yürüyüşünü kim durduracak?” sorusunun yöneltildiği analizinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iktidar gücünün Mayıs seçimlerinin ardından arttığı belirtildi.

Onclick Popunder

“Bölgeyi yeniden şekillendirme arzusunda”

Ankara’nın bölgeyi yeniden şekillendirme arzusunda başarıyla ilerlediğini yazan dergi, Türkiye’nin Kafkasya’dan Kıbrıs’a, Libya’dan Balkanlar’a kadar kral piyonlarını ilerlettiğini ifade etti.

Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’ın zaferinden duydukları rahatsızlığı her fırsatta dile getiren dergi, Ermenilerin bölgede başarısız olmasının Türkiye’nin bölgesel hakimiyet projesine giden yolda yalnızca bir adım olduğu ifade edildi.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz