Fransa’da 10 bin nüfuslu kasabada binlerce Türk teröre hayır demek için sokağa indi

Reklam

Artı33 Özel-Haber

Fransalı Türklerin teröre tepkisi dinmiyor. Son olarak Fransa’nın 10 bin nüfuslu Saint-Claude Kasabası’nda binlerce Türk, teröre lanet etmek için sokağa indi.

Fransa’da yaşayan Türklerin teröre tepkisi devam ediyor. Fransa’nın İsviçre sınırındaki 10 bin nüfuslu kasabası Saint-Claude’da binden fazla kişi, teröre hayır demek için sokağa indi. ACFT Saint -Claude Türk Derneği tarafından düzenlenen yürüyüşe katılan yaklaşık 1500 kişi son dönemde Türkiye ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşanan terör olaylarını protesto etti.


Saint-Claude Kaymakamlığı önünde saat 14’te başlayan gösteriye katılanlar ellerinde Fransızca ve Türkçe, ‘Teröre karşı hep birlikteyiz’, ‘Terörün dini dili ırkı yoktur’, Şehitler ölmez vatan bölünmez, ”Ben Paris-İstanbul-Ankara-Kayseri-Berlin’im”, pankartları taşıdı. Göstericiler, ‘Terörist PKK-DAEŞ’, ‘Hepimiz Türküz-Kürdüz teröre karşıyız’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.

‘Barış içinde yaşamak için birlik olmalıyız’

Dernek Başkanı Hasan Bora, yürüyüşle ilgili yaptığı açıklamada, son dönemde Türkiye’nin ve birçok ülkenin terör saldırısına hedef olduğunu hatırlattı. ”Barış içinde yaşamak için hepimiz bir ve dayanışma içerisinde olmalıyız.”siye konuştu.

ACFT Saint -Claude Türk Derneği’nden yapılan duyuruda da Gün birlik ve bareberlik günü, kim yaparsa yapsın terörün her türlüsüne lanet ediyoruz.”ifadeleri kullanıldı.

Daha önce de Paris, Strasbourg, La Rochelle ve Sarregueminesli Türkler terörü prostesto için gösteri düzenlemişti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz