Fransızların yüzde 51’i ülkeleri için savaşmaya hazır!

Reklam

Fransa’da Cuma günü yayınlanan araştırmaya göre, savaş durumunda Fransız gençlerinin yüzde 57’si Fransa için savaşa gitmeye hazır.

Aralarında Ipsos enstitüsü, IRSEM (Askeri Okul Stratejik Araştırma Enstitüsü) ve DGRIS (Uluslararası İlişkiler ve Strateji Genel Müdürlüğü) gençlerin savaş durumunda Fransa için askere gidip gitmeyeceğine dair 2023 yılından bugüne kadar yaptığı araştırmayı yayımladı. Ankete göre, Fransız gençlerin çoğunun ülkesi için savaşacağı ortaya çıktı.

Yarısından fazlası “ülkem için savaşırım” dedi

“Fransa kendini korumak için Ukrayna’daki savaşa girmesi gerekirse, ülkenizi savunmaya hazır mısınız?” sorusuna, ankete katılanların %51’i “evet” yanıtını verdi; bunların arasında %17’si “kesinlikle evet” ve 34’ü “belki katılırım” yanıtını verdi. Erkeklerin neredeyse dörtte biri (%24) “kesinlikle evet” yanıtını verirken, kızlarda bu oran %12 oldu.

Onclick Popunder

Belirli bir ülkeyi belirtmeden ankete katılan gençlerin yüzde 57’si “savaş durumunda” Fransa için savaşmaya hazır olduklarını söyledi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz