Sıla yolu ülkesinde hız yapan sürücü hem ceza yedi hem aracı bağlandı!

Reklam

Avusturya Çevre, Enerji ve Ulaştırma Bakanı Leonore Gewessler, ülkede hız sınırına uymayan kişilerin araçlara el koyulacağını açıklamıştı. Bu uygulamayla birlikte 11 Nisan’da Alman sürücünün aracına el konuldu.

Avusturya Çevre, Enerji ve Ulaştırma Bakanı Leonore Gewessler, 1 Mart 2024’ten itibaren aşırı hız yapan sürücülerin araçlarına el konulacağını, bu araçların daha sonra açık artırma yoluyla satılacağını, elde edilen gelirin kamu yararına kullanılacağını belirtmişti.

Bu uyarıyı dikkate almayan sürücüler hem araçlarında oluyor hem de para cezaları ödemek zorunda kalıyor. Bunun son örneği 11 Nisan’da yaşandı.

Onclick Popunder

800 Euro para cezası

Avusturya polisi 11 Nisan’da 28 yaşındaki Alman sürücünün aracına el konulduğu duyurdu. Tirol Eyalet polisi sürücüyü aracıyla birlikte yakaladıktan sonra önce ehliyetine, sonra da aracına el koydu. Eyalet polisi aracın 2 hafta boyunca polis denetiminde kalacağını duyurdu. Sürücünün hız sınırı 80 yolda yerde 160 km hızla gittiği bildirildi.

Alman sürücü hız sınırını aştığı için 800 Euro da para cezasına çarptırılacak. Yapılan açıklamada uygulama yabancı plakalı araçlar içinde geçerli olacak.

90 kilometre aşan kişilerin araçlarına hemen el konulacak

Ulaştırma Bakanı Gewessler, çok daha yüksek hızda araç kullananlar için böyle bir sürecin işlemeyeceğini, şehir içinde belirlenen hız sınırını saatte 80 kilometre, şehir dışında ise 90 kilometre aşan kişilerin araçlarına hemen el konulacağını bildirdi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz