Geçişler hızlanacak: Sınır kapılarında “gurbetçi sezonu” için tedbirler artırıldı

Reklam

İzinlerini Türkiye’de geçirmek isteyen milyonlarca gurbetçinin sıla yolculuğu başladı. Edirne Valisi, gurbetçilerin yurda giriş çıkışlarda sorun yaşanmaması için sınır kapılarında tedbirlerin artırıldığını söyledi. 

Edirne Vali Yunus Sezer, Valilik Toplantı Salonu’nda, asayiş olaylarına yönelik düzenlediği toplantıda, Edirne’deki sınır kapılarında gurbetçi hareketliliğinin artmaya başladığını ifade etti.

“Önlemler alındı”

Edirne’deki 4 sınır kapısında gümrük ve emniyet boyutunda önlemler alındığını belirten Sezer, şunları söyledi: “Gurbetçilerin ülkemize sağlıklı bir şekilde girmesi, kapılarda kuyruklara takılmadan girmeleri için hazırlıklara başladık. Ticaret Bakanlığı çok önemli personel takviyesinde bulundu, emniyette görevlendirmeler başladı. Vatandaşlarımızın ülke özlemiyle geldikleri zaman burada hiçbir sıkıntıyla karşı karşıya kalmadan memleketlerine gitmelerini sağlamayı temenni ediyoruz. Önümüzdeki 5 ay boyunca çok önemli çalışmaları yapacağız ve takibimiz devam edecek.”

Onclick Popunder

Gurbetçi sezonuyla araç trafiği daha da artacak

Sezer, Avrupa’ya açılan sınır kapılarındaki araç ve yolcu trafiğinde de artış gözlendiğine dikkati çekti. Yolcu trafiğinde geçen yılın ilk 5 ayına göre bu yıl yüzde 15’lik artış yaşandığını dile getiren Sezer, “Bu yılın ilk 5 ayında kapılardan 4 milyon 842 bin 877 yolcu giriş çıkışı oldu. Araç sayısında da geçen yılın ilk 5 ayına göre yüzde 10’luk bir artış var, bu yıl 1 milyon 975 bin 273 araç giriş çıkışı yaşandı. Özellikle gurbetçi sezonunun başlamasıyla birlikte daha çok artış olmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz