Gurbetçi ailenin çaresizliği: Oğlumu bana verin Türkiye’ye götüreyim

Reklam

Almanya’da bir klinik, Türk anneye, dört aylığına oğlunu görme yasağı getirdi. Oğluna kazak götürdüğü için yasağa maruz kalan anne Canikara, isyan etti: Oğlumu verin Türkiye’ye götüreyim.

Almanya’nın Mainz kentine baglı Gonsenheim kasabasında yasayan Kaya ve Sadiye Canikara çifti, oğulları Fethi’yi görememenin acısını yaşıyor. Oğlu Fethi’yi 1998 yılında ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisiyken Almanya’ya getirdiğini ifade eden baba Kaya Canikara, “Oğlum bir gün arkadaşlarıyla yüzerken bir kız ile kafa kafaya çarpışmış. Hastanede tedavi gördü, ancak tedaviden bir süre sonra davranış bozuklukları başladı” diye konuştu.

Kontrollerde ‘Hastanede aldığı ilaçlar yan etki yapmış olabilir’ cevabını aldıklarını söyleyen Canikara, “Sonra tedavisi devam ederken klinikte tanıştığı Türk arkadaşı ile tartışmış. Arkadaşı şikayetçi olmamasına rağmen tehlikeli adam yaralama suçundan hüküm giydi. Cezai ehliyeti olmadığı için cezaevine göndermediler. Koblenz yakınlarında yüksek güvenlikli bir kliniğe götürdüler ve orada tek kişilik odaya attılar” diye oğlunun yaşadıklarını anlattı.

15 YILDIR TEDAVİ ALTINDA

Oğlunun kaldığı yerin perişan durumda olduğunu ifade eden anne Sadiye Canikara şöyle konuştu: Soğukta kısa şort ve tişört ile görünce içim sızladı. Kendisine zarar vermesin diye böyle tuttuklarını söylediler. Oğlum üşüdüğünü söyleyince son ziyaretimde ona kazak götürdüm. Bunu gören yetkililer bize dört ay oğlumuzu görmeme cezası verdiler. Zaten yaklaşık 15 yıldır oğlumu tedavi ediyoruz diye klinikte tutuyorlar. Bu acı ve hasret artık son bulsun.

“İSTANBUL’DA TEDAVİ OLSUN”

Oğlunun 32 yaşında olduğunu ifade eden Canikara, “Türkiye’ye götürmek için girişimlerimiz oldu. Bize ‘Türkiye’de bu tedaviye uygun hastane yok’ dediler. Biz araştırdık İstanbul’da onun gibi hastaları kabul eden çok klinik var. Bana oğlumu versinler, alıp Türkiye’ye götüreyim. Bu konuda yardım bekliyorum” diye konuştu.(Sabah)

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz