Gurbetçi gencin ölümünde kamera görüntüleri ortaya çıktı…Herkes seyretmiş

Reklam

Mustafa Alptuğ Sözen’in, sarhoş Alman’ı kurtarmak için gözünü kırpmadan raylara atladığı sırada, durakta bekleyen 150 kişinin, olayı sadece izlediği ve kamerayla görüntü çektiği ortaya çıktı.

Almanya’da kendi hayatını hiçe sayarak bir insanı kurtarmak için raylara atlayan Mustafa Alptuğ Sözen’e (17) çevredekilerin yardım etmediği ortaya çıktı. Mustafa Alptuğ Sözen ile birlikte raylara inen Hintli’nin dışında o an durakta bekleyenlerin inip yardım etmek yerine olayın video ve fotoğraflarını çektiği belirlendi. Yaşanan bu insanlık ayıbı nedeniyle Alptuğ ve Hintli’nin gücü de adamı tek başına kurtarmaya yetmedi.

KILLARI KIPIRDAMADI
Trenin hemen gelmediği, gelene kadar neredeyse bir dakikaya yakın bir sürenin geçtiği ve bu sırada hayat kurtarmak için çırpınan Mustafa Alptuğ’un yalnız kaldığı öğrenildi. Belki de çevrede bulunanlar Alptuğ’a yardım etmeye kalksa, tren gelmeden hem Türk genci, hem de sarhoş Alman herhangi bir yara almadan bu olaydan kurtulacaktı. Ancak Alptuğ vargücüyle sarhoşu kurtarmak isterken, gelen treni farketmedi ve cesaretini hayatıyla ödedi. Mustafa Alptuğ ile birlikte, insanlık da öldü.

ANITI DİKİLECEK
Hayat kurtarmak isterken canından olan Mustafa Alptuğ için dün Hanau Milli Görüş Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye bine yakın kişi katılırken, Milli Görüş Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz, “Başkalarının yüzlerini çevirdiği yerde Mustafa Alptuğ örnek bir şekilde yüreklilik ve medeni cesaret göstermiş, yaşamını yitirme uğruna başkalarının hayatını kurtarmıştır. Onun yeri cennettir inşallah” dedi. Hanau Belediye Başkanı Thomas Morlock da kederli aileye başsağlığı dileyenler arasında yer aldı. Morlock, “Mustafa Alptuğ içimizden birisiydi. Gösterdiği insanlık herkese örnek olsun. Onun için anıt yapılacak” diye konuştu. Mustafa Alptuğ’un cenazesi Aydın’ın Nazilli ilçesinde toprağa verilecek.

Kaynak: Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz