Gurbetçi kızın evlilik hayalleri için biriktirdiği parayı çaldılar!

Reklam

Almanya’dan Türkiye’ye tatile giden üç izinci aile, Kapıkule’den giriş yaptıktan bir süre sonra Edirne’nin Havsa ilçesinde uyumak için mola verdikleri benzincilerde aynı yöntemle soyulmuştu. Soyguna maruz kalanlardan Murat Kumru, kızının evlilik hayalleri için biriktirdiği para ve altınları çaldırdıklarını, zararlarının 50 bin lirayı bulduğunu söyledi. Öte yandan hırsızlık olayının çevredeki güvenlik kameraları tarafından tespit edildiği ortaya çıktı.

Otomobiliyle Almanya’dan Türkiye’ye uzun yolculuk yapan Kumru ailesi, Kapıkule’den girdikten sonra Edirne’ni Havsa ilçesindeki bir benzincide uyumaya karar vermişti. Otomobillerin benzinciye park eden dört kişilik aile, aracın içinde uykuya dalmıştı. Bu sırada hırsızlar, aracının sol arka lastiğini kesip aracın sol arka camını kırarak Z.K.’nin kucağında bulunan ve içinde yaklaşık 50 bin lira tutarındaki para ve ziynet eşyası bulunan sırt çantasını çalmıştı. Hırsız, kendini bekleyen araca binerek olay yerinden kaçmıştı.

Saldırganların gurbetçi ailenin içinde bulunduğu aracın camının kırması ve kadının boynundaki çantayı alıp kaçması sadece 10 saniye sürdü.

Baba Murat Kumru, kızı Z.K.’nın evlilik hayalleri için biriktirdiği para ve altınların çalındığını belirterek şunları söyledi:

“Çalınan çantanın içinde bin euro, 22 yarım altın, 6 cumhuriyet altını, 2 bilezik, altın bileklik, cep telefonu, aracın yedek anahtarı vardı. Hırsız camı patlatır patlatmaz hemen uyandık ama çok hızlı hareket ettiği için yakalayamadık. Kızımın evlilik için biriktirdiği para ve altınlar kendi memleketimizde hırsızlar tarafından soyuldu. Hırsız çantayı çalarak bize büyük zarar açtı. Hırsızlar sadece çaldıklarıyla değil arabamıza da zarar vererek maddi hasara neden oldu. Kızımın çantasındaki eşyalar ve paraların toplam lira değeri yaklaşık 50 bin lira.”

Saldırganların gurbetçi ailenin içinde bulunduğu aracın camının kırması ve kadının boynundaki çantayı alıp kaçması sadece 10 saniye sürdü.

Kumru ailesinin Almanya’dan 2-3 günlüğüne Balıkesir Akçay’a tatile gideceği, oradan da memleketleri Gümüşhane’ye geçecekleri öğrenildi.

Aynı gece yine Havsa’da iki aile daha aynı yöntemle soyulmuştu.

LASTİKLERİNİ KESTİLER

Öte yandan hırsızlık olayının çevredeki güvenlik kameraları tarafından tespit edildiği ortaya çıktı. Polis hırsızları yakalamak için geniş çağlı operasyon başlattı.

Edirne‘de 27 Temmuz günü araçlarıyla yurda giriş yapan iki gurbetçi aile takip edildiklerinden habersiz Keşan’da ilk gördükleri akaryakıt istasyonunda dinlenmek için durdular. Aileler araçlarını bir kenara çekip içinde uykuya daldılar.

Saldırganların gurbetçi ailenin içinde bulunduğu aracın camının kırması ve kadının boynundaki çantayı alıp kaçması sadece 10 saniye sürdü.

Onları takip eden gaspçılar ise bir köşede bekledikten sonra saatler 01.58’i gösterdiğinde harekete geçti. Lüks bir araçla gelen zanlılar gurbetçilerin uyuduğu aracın yanında durdu. Zanlılardan biri direksiyon başında aracı harekete hazır halde bekletirken biri önce fenerle ailenin uyuyup uyumadığını ve araçta çalınabilecek eşyaları araştırdı. Ardından bıçakla gurbetçi ailenin aracının lastiklerini kesti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz