Gurbetçi vatandaş Jet Fadıl’a açtığı davadan 35 bin Euro kazandı

Reklam

Avrupa’daki gurbetçilerden para toplayan Siirt’te otomobil fabrikası kuracağını söyleyen Fadıl Akgündüz aleyhine açılan davada mağdurlardan biri 35 bin euro tazminat almaya hak kazandı.

Türkiye’de birçok kişiyi dolandırdığı suçlamasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz hakkındaki davalardan birinden, emsal oluşturabilecek nitelikte tazminat kararı çıktı.

Kamuoyunda ‘Jet Fadıl’ olarak tanınan Fadıl Akgündüz, 1990’lı yıllarda kurduğu JEPTA ile Siirt’te otomobil fabrikası kuracağı vaadiyle Avrupa’daki gurbetçilerden 350 milyon euro topladı. Almanya’da yaşayan Ramazan Çelik de JETPA’nın kapısını çaldı.

Türkiye’de üretilecek otomobil projesinde yer alacağını söylediler

Türkiye’de üretilecek otomobil projesi anlatıldı ve yapacağı ödemeyi kâr payıyla birlikte alacağı söylendi. İkna olan Çelik, biriktirdiği parayı şirketin hesabına aktardı. Çelik’in 3 Mart 1999’da yaptığı bu para yatırma işleminin üzerinden bir yıl geçmeden JETPA açısından işler kötüye gitmeye başladı. 2001’de Çelik’in para yatırdığı şirket kapandı. Çelik de, benzer durumdaki onbinlerce mağdur gibi, verdiği parayı almak için yoğun bir çaba içine girdi.

Mahkeme, 35 bin Euro’nun faizi ile ödenmesine karar verdi

Çelik, alacağının tahsili için Frankfurt Main Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Dava açtı. Çelik’in açtığı davada, davalı konumda Jetpa Holding’in yanı sıra, Fadıl Akgündüz, eşi Birsen Akgündüz’de yer aldı. Yapılan yargılama sonrası mahkeme, mağdur olan Çelik’i haklı buldu. Mahkeme, Çelik’in hileli bir biçimde kaldırıldığına hükmetti ve ödediği 35 bin Euro’nun faizi ile ödenmesine karar verdi.

 

Hürriyet

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz