Louvre Müzesi önünde video çeken Le Pen’e müze yönetiminden dava tehdidi!

Reklam

Fransa’da seçimlere aylar kala aşırı sağcı Marine Le Pen’in Paris’in simgelerinden Louvre Müzesi önünde çektiği kampanya videosu nedeniyle müze yönetimi uyarıda bulundu.

Fransa’nın başkenti Paris’in simgelerinden olan Louvre Müzesi, cumhurbaşkanı adayı olan ve kampanya filmini müzenin önünde çeken aşırı sağcı lider Marine Le Pen’e dava açabileceği uyarısında bulundu. Le Pen, yayınladığı kampanya videosunda müzenin önünden Fransız seçmenlere seslendi.

Video kaldırılmazsa hukuki süreç başlatılacak

Louvre Müzesi yetkilileri seçimler yaklaşırken giderek sertleşen siyasi tartışmaların bir parçası olmak istemediğini, Le Pen’in videosunun itibarına zarar vereceğini belirtti. Müze yetkilileri, videonun yayından kaldırılmaması halinde hukuki süreç başlatılacağını bildirdi.

Louvre yönetimi ayrıca, müze görüntülerinin kullanılması için önceden izin alınması gerektiğini, Le Pen’in ise böyle bir başvuruda bulunmadığını kaydetti.

“Biz tüm Fransız halkına aitiz”

Açıklamada, “Biz tüm Fransız halkına aitiz. Herhangi bir siyasi partiyle ya da mesajla ilişkilendirilemeyiz” dendi. Le Pen’in partisinden ise, “Macron hükümetiyle bir sorun yaşamak istemiyorlar” açıklaması geldi. Seçimin bir diğer aşırı sağcı adayı olan Éric Zemmour’un da adaylığını açıkladığı kampanya videosunda Louvre Müzesi’ni kullanması tepkilere yol açmıştı

Fransa’da yapılan son anketlere göre Cumhurbaşkanı Macron, nisanda yapılacak seçimlerde rakiplerinden önde görünüyor.

Le Pen müze önünde çektiği videoyu Twitter hesabından paylaştı.

https://twitter.com/MLP_officiel/status/1482306650920869890?s=20

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz